Šviežios daržovės Jums

Kuo ypatingos mūsų daržovės?

Daržovės  auginamos laikantis gamtinės žemdirbystės principų, todėl jos yra išskirtinės kokybės, turinčios daugiau vertingų medžiagų negu tradiciškai auginamos. Nenaudojami cheminiai preparatai nei tręšimui, nei augalų apsaugai.

Mūsų daržoves maistingomis medžiagomis aprūpina skaidytojai, gyvenantys mulčiuje.  Mulčius atvėsina dirvą, todėl gamtinio daržo daržovės auga lėčiau negu nemulčiuotos daržovės. Kitokio Daržo derlius šiek tiek vėluoja, lyginant su tradiciniais daržais.

Neauginame daržovių šiltnamyje, nes šiltnamyje neįmanoma pasiekti gamtinių sąlygų, taigi – ir kokybės.  Šiltnamį pasitelkiame tik daigų auginimui.

Kokiu būdu parduodamos daržovės?

Norint įsigyti mūsų daržovių reikia užsiprenumeruoti sezono  daržovių krepšelius. Daržovių krepšelis – tai mūsų ūkyje auginamų daržovių, uogų ir prieskoninių augalų bei valgomų laukinių augalų rinkinys, pristatomas vieną kartą per savaitę. Paprastai mūsų sezonas prasideda balandį ir tęsiasi iki lapkričio mėnesio. Prasidėjus žalumynų ir daržovių sezonui, kiekvieną savaitę siunčiame mūsų prenumeratoriams elektroninį laišką su sąrašu, ką galėtume įdėti į krepšelį ir laukiame atsakymo iki sutarto laiko. Vėliau renkama, pakuojama ir sutartu laiku atvežame į sutartą vietą. Stengiamės lanksčiai prisiderinti prie pirkėjo poreikių.

Laukiniai valgomi augalai

Į formuojamus krepšelius, tai yra į savaitinius daržovių rinkinius, pridedame ir laukinių valgomų augalų. Tai įvairūs augalai, kurie tinka salotoms, sriuboms, troškiniams, žaliesiems kokteiliams, vaistinėms arbatoms ir kita. Pavasarį, kai daržovės tik sėjamos, laukiniai valgomi augalai sudaro krepšelio didžiąją dalį. Vėliau jų įdedame pagal pirkėjo pageidavimą, bet labai rekomenduojame praturtinti savo meniu kažkuo iš laukinės egzotikos. Užtikriname, kad laukiniai augalai kruopščiai renkami tik iš švarių vietų, nutolusių nuo taršos šaltinių.

Koks daržovių krepšelių asortimentas?

Daržovių krepšeliai, tai yra daržovių, prieskoninių augalų ir laukinių valgomų augalų savaitiniai rinkiniai, formuojami pagal tai, kas konkrečiu laiku auga  mūsų darže, sode ir siūlo gamta. Ūkių daržovių, uogų ir prieskoninių augalų asortimentai išdėstyti  daržovių ir lauko augalų kainynuose. Į krepšelį dedame  4 – 7 skirtingus komponentus, kiekius skaičiuojame pagal kainynus ir pasirinktą krepšelio dydį. Kiekvieną savaitę siunčiame mūsų prenumeratoriams elektroninį laišką su sąrašu, ką galėtume įdėti į krepšelį ir laukiame atsakymo iki sutarto laiko. Vėliau renkama, pakuojama ir sutartu laiku atvežame į sutartą vietą. Stengiamės lanksčiai prisiderinti prie pirkėjo poreikių. Krepšelis bus sukomponuotas atsižvelgiant į jūsų užsakymą. Bet būkite nusiteikę ir siurprizams, ir mūsų nuožiūrai.

Daugiau apie šio sezono asortimentą skaitykite čia.

Kas yra daržovių krepšelių prenumerata?

Daržovių krepšelių prenumerata – tai valgytojo ir augintojo abipusis įsipareigojimas. Pirkėjas – daržovių valgytojas, pasirinkęs vieną iš trijų prenumeratos variantų, įsipareigoja per sezoną nupirkti ne mažiau kaip 20 daržovių krepšelių. Augintojas įsipareigoja kokybiškai užauginti daržoves ir jas pristatyti pirkėjui į sutartą vietą. Prenumeratorius, sezono eigoje pagal savo poreikius gali keisti krepšelio dydį. Apie pageidavimus praneša augintojui.

Prenumerata pradedama nuo kovo 1 d. ir tęsis tol kol bus surinktas reikiamas pirkėjų skaičius.

Kur ir kada pristatomi daržovių krepšeliai?

Gavę atsakymą į kas savaitę siunčiamą pasiūlymų laišką, sužinome ar prenumeratorius ims tą savaitę krepšelį. Eigoje galimi įvairūs paderinimai: galima keisti vietą ir laiką pagal mūsų grafiką, galima susitarti, kad krepšelį pasiims pirkėjo atsiųstas kitas žmogus. Svarbu, kad mes būtume iš anksto informuoti elektroniniu paštu (pakavimo dieną elektroninių laiškų neturime galimybės tikrinti) arba telefonu, SMS žinute iki mums atvykstant.

Daržovių krepšelių pristatymo laikas ir vieta priklauso nuo pasirinkto tiekėjo. Šią informaciją galite rasti čia.

Per sezoną yra daugiau kaip 30 palankių derliui savaičių, todėl pirkėjui 20 krepšelių nupirkti nebūna sudėtinga.

Jei atsitinka taip, kad buvo sutarta dėl konkretaus krepšelio ir mes jį atvežėme pirkėjui, o pirkėjas taip ir neatvažiavo jo pasiimti, krepšelio kaina nuskaičiuojama iš pirkėjo sąskaitos.

Kas sudaro daržovių kainą?

Bazinis pamatas
45%

Auginimo sąnaudos
40%

Pristatymas
15%

Bazinis pamatas

Tai mūsų sodyba, kuriamas daržas, remiantis ekosistemos dėsniais, mūsų žinios, patirtis, darbų planavimas, įvairovės komponavimas, sėklų pirkimas, daigų auginimas.

Auginimo sąnaudos

Kasdieninė augalų priežiūra nuo sėjos iki derliaus nuėmimo, mulčio pasigaminimas, mulčiavimas, ravėjimas, pridengimas pasitaikius šalnoms, reikalui esant kenkėjų nurinkimas ir panašus kruopštus rankų darbas. Čia technika neįmanoma. Net ir vejapjovės atsisakoma, nes ji naikina naudingus vabzdžius ir kitus gyvūnus.

Pristatymas

Krepšelių pristatymo kelionės ir laiko kaštai.

Kiek kainuoja savaitinis daržovių krepšelis?

Siūlomi trijų dydžių daržovių krepšeliai. Norėdami užsiprenumeruoti krepšelius, išsirinkite krepšelio dydį pagal savo poreikius:

 • Sumažintas krepšelis už 7 €. Rekomenduojamas asmeniui, kurio racione daržovės neužima didelės dalies arba asmuo rečiau ruošia maistą namuose.
 • Optimalus krepšelis už 10 €. Rekomenduojamas šeimai, kuri retokai gamina maistą namuose arba asmeniui, kurio racione dominuoja daržovės.
 • Šeimos krepšelis už 15 €. Rekomenduojame šeimai, kuri mėgsta daržoves ir dažnai gamina maistą namuose.

Krepšelių prenumeratorius – Kitokio Daržo ūkių bendruomenės narys

 • Prenumeratoriai tampa mūsų auginamos produkcijos kokybės sertifikatoriais. Jie gali lankytis ūkyje, matyti kaip auginama, sekti auginimo kokybę.
 • Bendruomenės nariai, paskirdami vieną kitą dieną patalkinimui mūsų ūkyje, iš augalų gauna ne tik tiesioginę naudą – jų derlių, bet ir geras emocijas prisiliečiant prie jų auginimo. Darbas darže, atitrukus nuo miesto šurmulio, yra kaip savotiška turizmo forma malonių kvapų ir gamtos garsų apsuptyje.
 • Talkinti Kitokio Daržo ūkyje galima pavieniui ir su šeima.
 • Bendruomenės nariui prisidėjus prie Kitokio Daržo ūkio darbų atlikimo, tolimesni sezono daržovių krepšeliai tampa pigesni.
 • Užsimezgus abipusėms ryšiams tarp augintojų ir valgytojų, išvengiame sausos komercijos. Mums, augintojams, patinka atsakingai auginti žmonėms, kurie tampa mūsų bičiuliais.

Kada daržovių krepšeliai tampa pigesni?

Kadangi gamtinė daržininkystė yra įmanoma tik rankų darbo pagalba, mūsų ūkis labai laukia bendruomenės narių dalyvavimo talkose. Asmeniui, kuris mums patalkino vieną dieną (8 darbo valandos) tolimesni sezono krepšeliai kainuos 1,5 € mažiau. Jei patalkino dar vieną dieną – tolimesnių sezono krepšelių kaina mažėja dar 1,5 €. Jei dirbsite už vieną krepšelį dviese, tai jau 4 darbo valandos skaičiuosis kaip visa darbo diena.

Pavyzdžiui: asmuo užsiprenumeravo krepšelius už 10 €. Gegužės viduryje vieną šeštadienį atvažioja į ūkį padirbėti. Darbui skiria 8 val. Jau tą šeštadienį  jam sukrauname šviežių daržovių krepšelį  už 10 €, bet jis kainuoja 8,5 € (iš tiesų šis krepšelis kainuos 7€, nes dar 1,5 € atmesime už tai, kad krepšelio mums nereikėjo atvežti į Vilnių). Šiam asmeniui ir kiti likę užsiprenumeruoti krepšeliai kainuos po 8,5 €.

Daržovių krepšelių prenumeratos variantai

Sezono prenumeratą sudaro 20 savaitinių daržovių krepšelių.

Jei bus išnaudoti 20 krepšelių, bet sezonas dar nesibaigęs, o pirkėjas nori, kad ir toliau jam būtų vežamos daržovės, susitarsime individualiai.

Pasirinkite vieną iš prenumeratos variantų:

 • 1 variantas. Visa prenumerata. Sumokama už visus  20 sezono savaitinių krepšelių iš karto.
 • 2 variantas. Prenumerata skaidoma į dvi dalis. Sumokama iš pradžių už 10 krepšelių, o už kitus 10 krepšelių sumokama iki liepos 1 d.
 • 3 variantas. Prenumerata su užstatu. Sumokama už 3 paskutinius krepšelius, o už kitus krepšelius atsiskaitoma pasiimant krepšelį kas savaitę arba pavedimu į priekį už kelis krepšelius (pirkėjo nuožiūra, jei pirkėjui patogiau atsiskaityti pavedimu). Užstatas reiškia, kad apsisprendžiama per sezoną nupirkti nemažiau kaip 20 krepšelių. Už pirmuosius 17 mokama kas savaitę, o už paskutinius 3 mokėti nereikės, nes už juos susimokėta užsisakant prenumeratą. Jei  nenupirkus pirmųjų 17 krepšelių pirkėjas dingsta,  užstatas – negrąžinamas. Tai kompensacija mums už tai, kad klientui auginome  išskirtines daržoves, o jis jų nenupirko.

Susijusios nuorodos