Dumplainiai

Eimutė

Maistingosios savybės, patiekalai ir panašūs

Eimutė

Yra ir valgomas dumplainis, jo bumbulai panašūs į dekoratyvinius, bet jie nenurausta, o apvalkalo viduje turi valgomą vaisių. Tai vienmetis augalas, labai paplitęs Pietų Amerikoje, kur jo yra apie 70 rūšių. Pas mus paplitusios tik dvi – meksikietiškas ir žemuoginis, pirmasis naudojamas kaip daržovė, antrasis – kaip uoga. 

Jau ne pirmi metai auginu ir vieną, ir kitą dumplainį, jie nelepūs, nebijo nedidelių šalnų, neserga. Meksikietišką pradedame valgyti, kai baigiasi švieži pomidorai, iš žemuoginio verdu uogienes, kompotus, džiovinu ir naudoju vietoje razinų.   Meksikietiško dumplainio vaisiai – graikiško riešuto dydžio, nurinkti nepernokę, savo apvalkalėlyje puikiai išsilaiko švieži iki pavasario.  Krūmas 60-80 cm aukščio, užima vietos panašiai kaip pomidoro krūmas, beaugdamas smarkiai išsikeroja, žydi geltonai, labai derlingas. Vienas krūmas gali duoti iki 200 vaisių. Vaisiai apvalūs, šiek tiek priploti. 

            Žemuoginio dumplainio krūmas šiek tiek mažesnis, pats augalas ne toks gležnas, žiedai smulkesni – šviesiai geltoni, uoga geltona arba ryškiai oranžinė (apie 5-10g), apvali, saldoka, jaučiamas žemuogės kvapas, grūdėta. Tai ankstyva veislė, gali iš nubyrėjusių uogų pati užsisėti. Vienas krūmas gali duoti 2-3 kg uogų. 

            Dumplainiai nereiklūs dirvai, tačiau labai rūgščiose dirvose blogai auga, nemėgsta šviežio mėšlo. Vargingoje dirvoje vaisiai subręsta greičiau, bet derlius mažesnis, derlingoje – vienas krūmas gali duoti net iki 12 kg vaisių (meksikietiškas). Galima tręšti mineralinėmis trąšomis ir kompostu, mėgsta kalkes. Labai drėgnose dirvose dumplainiai gali sirgti fitoftora, todėl nereikia sodinti šalia pomidorų, pipirų, baklažanų, nes gali sirgti tomis pačiomis ligomis.

http://www11.brinkster.com/bituke/straipsniai/dumplainis.html

Eimutė

Dumplainiuose yra pektino, vaisiai tinkami dietinei mitybai, suriša ir šalina iš organizmo sunkiuosius metalus, radionuklidus, perteklinį cholesteriną, padeda viduriuojant. Taip pat dumplainiai naudingi sergantiems podagra, reumatu, sutrikus skrandžio ar kepenų veiklai. Jie pasižymi šlapimą skatinančiu poveikiu, naudingas sergantiems inkstų akmenlige.

Dumplainiuose rasti vitanolidai  (steroidinės medžiagos) pasižymi priešuždegiminėmis ir skausmą slopinančiomis savybėmis.

http://www.vlmedicina.lt/2012/11/arklio-jegos-saltinis-dumplainiai/

Eimutė

Dumplainio vaisiuose yra cukrų, organinių rūgščių, karotino, vitamino C, raudonos dažinės medžiagos, kartaus fizalino ir į alkaloidus panašių medžiagų. Dumplainio vaisiais liaudies medicinoje skatinamas šlapimo išsiskyrimas, jie vartojami, sergant inkstų ir šlapimo pūslės akmenlige, vandene, podagra ir sąnarių reumatu. Kadangi dumplainis veikia antiseptiškai, jo duodama ir nuo pūlingo inkstų geldelių, bei šlapimtakių uždegimo. Gydantis vasarą, galima suvalgyti kasdien po 15—20 šviežių vaisių arba išgerti 20—25 g vaisių sulčių. 

Daugiau: http://www.gaspadine.lt/ingredientas/dumplainiai-37?utm_source=copy&utm_medium=txt&utm_campaign=copy-txt

Eimutė

Valgomosios dumplūnės vaisių dedama į sriubas, salotas, iš jų gaminama ikra, konservai su morkomis pomidorų padaže, vaisiai marinuojami ir raugiami. Prieš gaminimą ar konservavimą dumplūnės vaisiai minutę palaikomi karštame vandenyje, kad lengviau nusivalytų juos gaubiantis lipnus apvalkalas. 

Be savo skoninių savybių dumplainiai vertingi ir medicininių požiūriu. Juose yra pektino, todėl vaisiai tinkami dietinei mitybai, suriša ir šalina iš organizmo sunkiuosius metalus, radionuklidus, perteklinį cholesteriną, padeda viduriuojant. Taip pat dumplainiai naudingi sergantiems podagra, reumatu, „streikuojant“ skrandžiui ir kepenims. Pasižymi šlapimo išsiskyrimą skatinančiu poveikiu, kuris naudingas sergantiems inkstų akmenlige. Dumplainiuose rasti vitanolidai (steroidinės medžiagos) pasižymi priešuždegiminėmis ir skausmą slopinančiomis savybėmis.

Daugiau skaitykite: http://www.walnuts.lt/augalai.php?lt=dumplainiai#ixzz3OJgmIUdd 
Augalų pasaulis 

Eimutė

Mano patirtis. Dumlainiai galėtų pakeisti lepūnus pomidorus. Kai kurių veislių dumplainiai man skanūs žali: Ananasinis, Karaliok. Imi ir valgai, žinoma nulupus apvalkalą. Bet man labiau tinka jį įmaišyti į įvairius patiekalus, kur norėtųsi rūgštelės. Dumplainis – kulinarinė citrina, užaugusi Lietuvoje. Tinka į salotas, sriubas, troškinius, padažiukus.

Eimutė

Dumplainių salotos su cukinijų ir morkų spageti

 Imame jauną cukiniją (galima ir dvi), morką, porą- trejetą dumplainių ir pora česnako skiltelių. Drožtuku sudrožkime cukiniją ir morką, pasmulkinkime dumplainius ir česnaką. Pasudome. Aliejaus galime pilti, galime nepilti. Sumaišome. Salotos skanios tiek vienas valgyti, tiek užsigardinti sotesnį maistą.

Eimutė

Daržovių padažiukas

Toks padažiukas pakeis neaiškios kokybės pirktinius pomidorų padažus ar kečupus. Imame moliūgą arba cukiniją, morkų, svogūnų arba porų žaliosios dalies ir dumplainių. Daržovių proporcijos gali būti įvairios, bet didžiąją dalį turėtų sudaryti moliūgas arba cukinija. Nesusimuš, jei įdėsime ir moliūgo, ir cukinijos. Viską smulkiai sutarkojame. Gerai čia pasitelkti elektrinę pjaustiklę. Paverdame apie 10 min. Beverdant įberiame juodųjų pipirų, kvepiančiųjų pipirų, saldžiosios paprikos miltelių, druskos. Paragaujame. Turi gautis mums skanus derinys.

Galime daržoves ir stambiau susmulkintas apvirti, o po to su blenderiu ar panašiu įrenginiu susmulkinti. Tuomet svogūnus būtų geriau pakepti keptuvėje su aliejumi.

Sudedame į stiklainius ir laikome šaldytuve. Tokį padažiuką prie mėsos, žuvies ar į sriubas, bei troškinius turėtume sunaudoti mėnesio bėgyje.