Krienai

Eimutė

Tai daugiametis žolinis augalas, žydintis gegužės – liepos mėnesį. Labai dažnai valgomieji krienai auginami daržuose, soduose. Nesunkiai plinta, todėl neretai pasitaiko sulaukėjusių. Auga laukuose, buvose sodybose.

Krienų šakniastiebiose gausu vitamino C, garstyčių aliejaus, turinčio sieros ir suteikiančio aštrų skonį. šviežiai sutarkuoti šakniastiebiai yra labai aštraus skonio ir kvapo, tinka prie mėsos, žuvies, kiaušinių ir daugelio kitų patiekalų. Be to, gerai nuplautų šakniastiebių gabalėlių galima dėti ir konservuojant agurkus.

Teigiama, kad krienai skatina virškinimą, turi antibakterinių ir diuretinių savybių, jų kompresai slopina reumatinius, artritinius ir sėdmeninio nervo uždegimo sukeltus skausmus.

Pastaba: krienų aštrus skonis gali sudirginti gleivinę. Per daug vartojant krienų, galima sudirginti skrandį, inkstus ir žarnyną, tad nėščiosioms ir maitinančioms krūtimi motinoms geriau jų nevartoti.

Informacija pateikta pagal:

  • Kęstutis Obelevičius, Silvija Petkevičiūtė; Erika Šeinauskienė “Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas”, 2011. ISBN 978-9955-37-127-4
Eimutė

Apie krienų paruošimą

http://www.zolininkas.lt/receptai/tarkuoti-krienai/