Daržovių patiekalai naudojant storadugnius puodus

Eimutė

Ankštinių (pupelių, avinžirnių, lęšių, pupų) paruošimas

Ankštinius užplikyti ir 2-3 val. pamirkyti. Arba pamirkyti per naktį. Virti Zepter (ar kitokiame) puode nedileliame kiekyje vandens apie 25 min. Neatidengus puodo dar palikti pašusti.

Eimutė

Troškinys su ankštinėmis daržovėmis

Bulvių skustuku plonai prisidrožti įvairių daržovių: pastarnokų, topinambų, salierų šaknų, morkų. Dėti į storadugnę keptuvę ir pakepinti  Įpilti šlakelį vandens, įkaitinti iki reikiamos temperatūros ir išjungus palikti 15 min. Tada šias daržoves sumaišyti su virtomis pupelėmis (pupomis, avinžirniais,lęšiais), įpilti grietinėlės, įberti šaldytų ar džiovintų žalumynų. Įkaitinti ir išjungus palikti kiek pastovėti.

 

Eimutė

Šparaginės pupelės su pievagrybiais

Į Zepter ar kitos firmos storadugnį puodą dedame nuplautas ir truputį pasmulkintas šparaginių pupelių ankštis ir nuplautus ir pasmulkintus pievagrybius. Lėtai šildyti, kad atsirastų sulčių. Patroškiname apie 15 min. Įpilame grietinėlės, pipirų ir druskos pagal skonį. Išmaišome, užkaitiname ir išjungus paliekame šiek tiek pastovėti.

Eimutė

Daržovių troškinys

Pasiruošti daržovių: morkas patarkuoti stambia tarką, pastarnokus, salierų gumbus padrožti, pasmulkinti brokolių ar kalafijorų, šparaginių žirnių. Į Zepter puodą įpilame šiek tiek aliejaus arba ghee sviesto. Supilame daržoves, lėtai pakaitiname, įpilame truputį vandens (tik ne per daug). Troškinti 15 - 20 min. Tuomet beriame druską, grietinėlę, ciberžolės, kario, žalumynų (krapų, petražolių, gelsvės, salierų). Užkaitinti ir išjungus palaikyti uždengtu dangčiu.