Kiaulpienė

Eimutė

Apie kiaulpienių panaudojimą maistui

Eimutė

Šio daugiamečio graižažiedžio augalo turbūt pristatinėti nereikia. Gegužį jų geltonais žiedais pasipuošia daugelis pievų ir pievelių. Gyvulių augintojai jomis dažniausiai nesidžiaugia, nes jos nepageidautinas pašaras. Bet kiaulpienės – puikus ir maistinis, ir vaistinis augalas.

Iš dilgėlių, kiaulpienių ir garšvų pagaminsime salotas su citrinos sultimis ir saulėgrąžomis

Maistinė vertė. Kiaulpienėse gausu vitamino C, E ir A, geležies, kalcio, kalio, fosforo, inulino, jodo, dervos ir organinių rūgščių, tai pat baltymų.  Apie vaistines savybes nesiplėsiu, bet jos prilygsta ženšeniui. Manau, jos nepakankamai vertinamos tik todėl, kad jų visur pilna. Jei reikėtų paieškoti kaip su žiburiu, tuomet jos įgautų didelę kainą. Kiaulpienės skystina kraują, todėl jos ypač naudingos vyresnio amžiaus žmonėms. Kiaulpienės tinka maišyti į patiekalus kartu su dilgėlėmis, nes pastarosios tirština kraują.

Naudojimas maistui. Maistui gali būti naudojama lapai, žiedai ir šaknys. Šaknis geriausiai rinkti rudenį arba anksti pavasarį, nes tuomet šaknyse daugiausiai inulino, o karčiosios medžiagos mažiausiai. Kiaulpienių karčioji medžiaga nenuodinga. Nubalinti kiaulpienių lapai visai nekartus. Jų pasigaminsime užvožę kiaulpienių plotelį kokiu nors indu. Žinoma, žali lapeliai naudingesni. Kiaulpienių lapeliai renkami pavasarį iki žydėjimo ir žydėjimo metu. Žiedų žiedlapius įmaišykite į salotas. O naudingiausia ir tikrai skanu nusiskinti žiedyną ir jį nukąsti iki žaliųjų taurėlapių. Puikus užkandis pievoje.

Eimutė

Kiaulpienių sriuba

Kiaulpienės šaknys iškasamos, kai pasirodo pirmieji smulkūs gležni lapeliai, nuplaunamos, nulupamos, storesnės perskeliamos, supjaustomos 2 cm ilgio gabalėliais. Verdama 3 min. sūriame vandenyje, paskui nukošiama. Nuskutame bulvių tiek pat kiek yra kiaulpienių šaknų ir lapų. Viską sudedama į vieną puodą su trupučiu vandens, paverdama, kol suminkštėja. Viskas sumalama blenderiu, įpilama nugriebto pieno arba vandens, įberiama prieskonių ir dar užverdame. Valgyti su duona ar pakepintais skrebučiais. Į sriubą galima įdėti krūminio builio šaknų.

Eimutė

Kiaulpienių ir balandų sriuba

0,5 kg kiaulpienių šaknų švariai nuplaunama, nulupama, perskeliama ir 10 min. verdame sūriame vandenyje. 250 g balandos paverdama pasūdytame vandenyje  ir po 2 min. nukošiama. 2 šaukštai miltų pakepinami svieste ir užpilama 1,5 l sultinio (grybų, daržovių) ir stiklinę pieno. Sriuba užvirinama, sudedama kiaulpienės ir balandos, įberiama druskos, pipirų, petražolių.

Eimutė

Kiaulpienių ir grybų troškinys

Kiaulpienės šaknys nuplaunamos, nuvalomos, supjaustomos ir 10 min. verdamos sūriame vandenyje. Švieži grybai pakepinami, įpilama pieno arba vandens, sukrečiamos apvirtos kiaulpienių šaknys, įberiama druskos pagal skonį, pipirų, šaukštą citrinų sulčių ir truputį patroškinama.

Eimutė

Keptos kiaulpienių ir pastarnokų šaknys.

Kiaulpienės šaknys nuplaunamos, nuvalomos, supjaustomos pailgais griežinėliais ir  verdamos sūriame vandenyje. Skardą ištepame lydytu sviestu, pabarstome džiūvėsėliais. Dedame į skardą kiaulpienių šaknis ir pailgais griežinėliais supjaustytas pastarnoko šaknis. Ant viršaus užbarstoma džiūvėsėliais, tarkuoto fermentinio sūrio. Kepama orkaitėje, kol gražiai paruduoja.

Šias šaknis apvoliotas džiūvėsėliuose galima kepti ir keptuvėje.

Eimutė

Tetos Alės salotos

Švariai nuplauname kiaulpienių, svogūnų, laiškinių česnakų lapus. Gerai būtų dar įdėti ir lauko ar daržo rūgštinių, bet galima ir be jų. Viską supjaustome ir sumaišome su grietine, įberiame druskos. Skanaus. Tinka su duona arba prie mėsos ar žuvies patiekalų. Vietoj rūgštinių tiktų įspausti citrinos sulčių.

Eimutė

Kiaulpienės lapų paruošimas

Jei norite ištraukti iš kiaulpienių lapų kartumą, jas švariai nuplovus, palaikykite puse valandos pasūdytame vandenyje. Apšlakstome citrinų sultimis ir naudojame salotoms. Bet su svogūnais, česnakais, rūgštinėmis, citrinos sultimis  kartumas įsilieja į gerą skonį.

Eimutė

Kiaulpienių salotos

Molinį indą ištrinkite česnaku, sudėkite susmulkintus kiaulpienių lapus, pasūdykite, užpilkite aliejaus ir citrinos sulčių. Skanaus.

Eimutė

Kiaulpienių desertas

Kiaulpienių lapus nuplauti, supjaustyti, pašlakstyti citrinos sultimis. Įdėkite medaus, šiek tiek riešutų ar saulėgrąžų branduolių. Toks desertas tikrai tik į sveikatą.