Kitokio daržo asortimentas

Ar leisite mums atsakingai auginti šiuos žalumynus ir daržoves būtent jums?

Arbata „Vasaros kvapsnis“

Dar kol kaista arbatinukas išbėgame į kiemą pasirinkti gaivinančios arbatos rinkinio: kuokštas citrinvyčio (šizandros) lapų arba pirmamečių auginių, kuokštas juodojo serbento lapų ir šakelė mėtos.

Tokius šviežių arbatų rinkinius pristatysime ir jums

1. Kininis citrinvytis arba kinine šizandra1. Kininis citrinvytis arba kinine šizandra

Mes mėgstame žaliuosiuose kokteiliuose, salotose ir netgi blynelių kepimui flioksų, nasturtų, medetkų, cukinijų ir moliūgų žiedus.

2. Cukiniju ir moliugu žiedu blyneliai2. Cukiniju ir moliugu žiedu blyneliai

Auginsime daug lapinių daržovių, kurios tinka žaliesiems kokteiliams, salotoms, troškiniams, užkepėlėms, žaliesiems padažams, šaltibarščiams ir kitiems kulinariniams skanėstams

3. Krapai, raudonosios ir salotines balandunes3. Krapai, raudonosios ir salotines balandunes
4. Rausvosios salotos4. Rausvosios salotos
5. Žaliosios salotos5. Žaliosios salotos
6. Agurkles, ivairios salotos6. Agurkles, ivairios salotos
7. Vasara vaišinames agurkliu lapeliais ir žiedais bei medetku žiedais7. Vasara vaišinames agurkliu lapeliais ir žiedais bei medetku žiedais
8. Laiškiniai svogunai ir cesnakai8. Laiškiniai svogunai ir cesnakai
9. Garžgarstes (rukolos)9. Garžgarstes (rukolos)
10. Špinatai10. Špinatai
11. Ivairiaspalviai burnociai11. Ivairiaspalviai burnociai

Auginsime petražoles, lapinius salierus, bazilikus

12. Lapiniai salierai12. Lapiniai salierai

Pavasarį siūlysime paskanauti rabarbarų. Gal virsite kompotą ar kisielių? O gal džemą? Su rabarbarų desertais labai tinka kiaulpienių žiedlapiai.

13. Ankstyvieji krepšeliai ypac žali13. Ankstyvieji krepšeliai ypac žali
14. Rabarbaru kompotas su kiaulpieniu žiedais14. Rabarbaru kompotas su kiaulpieniu žiedais

Šiemet į gegužės mėnesio krepšelius dėsime ir šparagų ūgliukų. Turime šparagų ir snovinių, iš močiučių darželių, ir olandiškų veislių.

15. Skanieji šparagu ugliukai15. Skanieji šparagu ugliukai
16. Pernai vešliai auge šparagai žada gausu šiu metu derliu16. Pernai vešliai auge šparagai žada gausu šiu metu derliu

Auginame riešutų skonio topinambų, jaukiai mulčiuje besijaučiančių bulvių. Turėsime ir tokių veislių bulvių, kurios skirtos kepimui orkaitėje su odele. Auginame ne tik baltas ir gelsvas bulves, bet ir raudonas bei violetines. Jos ir išvirusios nepakeičia spalvos.

17. Riešutu skonio topinambai valgomi su žievele, nes ji plonyte ir sultinga kaip ir gumbas17. Riešutu skonio topinambai valgomi su žievele, nes ji plonyte ir sultinga kaip ir gumbas
18. Mulciuotos bulves pamiršta kolorado ir bulviu maro pavoju. Todel ju puikios maistines savybes18. Mulciuotos bulves pamiršta kolorado ir bulviu maro pavoju. Todel ju puikios maistines savybes

Iš salierinių šakninių daržovių auginame pastarnokus ir morkas.

19. Pastarnoko šakniavaisyje švelniai susimaiše saliero ir petražoles skonis. Pastarnokas gali buti kaip prieskonis, užkvepinantis sriubas, troškinius. Gali buti ir pagrindinis patiekalas, paruoštas kaip bulves. Pastarnoko pranašumas tas, kad neturi krakmolo, o turi musu mikroflora puoselejancio inulino.19. Pastarnoko šakniavaisyje švelniai susimaiše saliero ir petražoles skonis. Pastarnokas gali buti kaip prieskonis, užkvepinantis sriubas, troškinius. Gali buti ir pagrindinis patiekalas, paruoštas kaip bulves. Pastarnoko pranašumas tas, kad neturi krakmolo, o turi musu mikroflora puoselejancio inulino.
20. Burokeliai ir morkos. Morku skonyje ypac atsiskleidžia gamtines žemdirbystes pranašumas. Jos buna saldžios, sultingos, traškios. Ypac reiketu ju paragauti ka tik išrautu.20. Burokeliai ir morkos. Morku skonyje ypac atsiskleidžia gamtines žemdirbystes pranašumas. Jos buna saldžios, sultingos, traškios. Ypac reiketu ju paragauti ka tik išrautu.

Ridikėlius auginsime pavasario ir rudens derliui. Ropes siūlysime rudeniop

21. Auginsime 3 veisles ropiu21. Auginsime 3 veisles ropiu

Iš svogūninių daržovių krepšeliams turėsime: anksti pavasarį – meškinių česnakų, laiškinių česnakų, laiškinių svogūnų, vėliau viengalvių svogūnų laiškų. Aitresnių ir saldžių. Auginsime salotinius svogūnus. Jų galvelės užauga didelės, saldžios, beveik neturi nemalonaus svogūno kvapo. Rudeniop turėsime žieminių česnakų, viengalvių svogūnų, porų.

22. Salotiniai svogunai – dideli, saldus, neturintys stipraus svoguno kvapo, žiemai neišsilaiko.22. Salotiniai svogunai – dideli, saldus, neturintys stipraus svoguno kvapo, žiemai neišsilaiko.
23. Žieminiai cesnakai23. Žieminiai cesnakai
24. Viengalviai svogunai24. Viengalviai svogunai
25. Porai25. Porai

Be šakninių burokėlių auginsime ir lapinius burokėlius – mangoldus.

26. Mangoldai skanus tampa, kai ipatiekala ispaudžiame cesnako, ipjaustome pomidoro arba dumplainio. Mangoldai skanus ir parauginti. Recepto ieškokite musu forume.26. Mangoldai skanus tampa, kai ipatiekala ispaudžiame cesnako, ipjaustome pomidoro arba dumplainio. Mangoldai skanus ir parauginti. Recepto ieškokite musu forume.

Iš kopūstinių auginsime gūžinius kopūstus, lapinius kopūstus (Kale), kalafijorus, kaliaropes. Kopūstai sunkiausiai auginami be cheminės apsaugos. Kartais padeda gamtinės žemdirbystės gudrybės, kartais ne. Nesekmės atveju tenka atsiprašyti ir pasakyti, kad neaužaugo. Mes ir daugelis mūsų pirkėjų mano, kad geriau kopūstas su šliužu ar vikšrelio skilute, negu idealiai atrodantis, bet gavęs 3 kartus chemikalų dozę.

27. Lapiniai kopustai Rusu raudonieji (Kale)27. Lapiniai kopustai Rusu raudonieji (Kale)
28. Gužiniams kopustams nuo kenkeju padeda pasislepti bioivairove28. Gužiniams kopustams nuo kenkeju padeda pasislepti bioivairove
29. Žiediniai kopustai29. Žiediniai kopustai

Darže bus gausus moliūginių daržovių asortimentas: patisonai, cukinijos, rudenį – moliūgo riekės, o nuo liepos krepšeliai prakvips nuo agurkų.

30. Patisonai30. Patisonai
31. Cukinijos, agurkai31. Cukinijos, agurkai
32. Agurkai vijasi ant tvoru, todel yra švarus, neserga mikozemis32. Agurkai vijasi ant tvoru, todel yra švarus, neserga mikozemis

Įgaunu vis daugiau patirties augindama pomidorus lauko sąlygomis. Atrinkta puokštė veislių, kuri pasiteisino, o skonis, o grožis, o kvapnumas... Pasiryžkit atsiplėšti nuo vienodumo ir pasinerkit į mūsų įvairovę.

33. Juodasis mauras33. Juodasis mauras
34. Sibiro ankstyvieji34. Sibiro ankstyvieji
35. Ir skanu, ir gražu35. Ir skanu, ir gražu

Krepšeliuose bus ir uogų.

36. Braškes36. Braškes
37. Raudonieji serbentai37. Raudonieji serbentai
38. Juodieji serbentai38. Juodieji serbentai
39. Avietes39. Avietes

Auginame ir sausmedžius, agrastus, šilauoges, bet ne tiek daug. Tikėtina, kad siurprizams bus.

Bus ir obuolių.

Leiskit sau kas savaitę gaivinantį šviežumynų krepšelį

Tapkite mūsų daržovių prenumeratoriais!