Dalios gamtinis ūkis

Jau šešti metai kaip domiuosi gamtine žemdirbyste ir mokausi auginti daržoves bei kitas daržo ir sodo gėrybes natūraliai. Esu įrenginėjusi gamtinį daržą ir žemėje, panašioje į dulkes, ir molyje, ir smėlyje. Nors gamtinės žemdirbystės principai gana konkretūs ir aiškūs, kiekvienas sklypas, jo dirvožemis, aplinka, augalija yra unikalūs, todėl kiekvienam daržui reikalinga skirtinga priežiūra. Tai reikalauja kūrybiškumo ir yra be galo įdomu.

Paskata susidometi gamtine žemdirbyste man buvo nenoras pirkti „plastmasinį“, chemijos „prifarširuotą“ maistą savo šeimai prekybcentriuose. Ieškojau, kur, gyvendama Kaune, galėčiau įsigyti natūraliai užauginto maisto, bet pasirodė, kad tokio maisto pasiūlos praktiškai nėra. Teko prisiminti apleistą kolektyvinį sodą prie Kauno marių, kuris tapo mano „GŽ bandymų poligonu“.

Prieš metus už 40 km. nuo Kauno, netoli Lekėčių miestelio, įsigijome seną sodybą su 2 ha žemės. Pro sodybą link netoliese esančio Nemuno teka upeliukas, aplink ošia suaugę miškeliai, liuoksi kiškis, bėgioja stirnos, lapės, kurapkos, medžiai ūžia nuo įvairių plunksnuočių. Ten, smėlynuose, įsirenginėju didelį gamtinį daržą.

Prisiminusi savo ankstesnes nesėkmingas natūralaus maisto paieškas pamaniau, kad užaugintų gėrybių pertekliumi galėčiau pasidalinti su keliomis kauniečių šeimomis, kurios supranta natūraliai auginto maisto vertę. Turiu kelias islandiškos vikingų veislės vištas, dedančias „tikrus“ kiaušinukus, ateityje planuoju didinti vištų pulką, kad šių gėrybių galėčiau pasiūlyti ir kitiems norintiems.

Mano daržas - Jagėliškių kaime, Šakių raj.

Galite su manimi susisiekti telefonu 8 698 22548 arba el.p. [email protected]