Šviežios daržovės Jums

Kuo ypatingos mūsų daržovės?

Gamtinės žemdirbystės darže auginame sezonines daržoves, uogas ir prieskoninius augalus. Mikrobiologinė ir makrobiologinė įvairovė dirvoje, dirvos paviršiuje, darže ir daržo aplinkoje, sudaro sąlygas kultūriniams augalams sukaupti ypač daug maistingųjų medžiagų, mineralų ir vitaminų. Tai aiškiai jaučiama daržovių skonyje ir aromate. Paragavę morkos, agurko ar pomidoro iš mūsų daržo ir iš prekybos centro, tuo patys įsitikinsite.

Jokiame auginimo procese nenaudojami chemikalai: nei tręšimui, nei augalų apsaugai nuo ligų, kenkėjų ar piktžolių.

Šių dienų daugelio negalavimų priežastis – užterštas chemikalais, bevertis maistas. Jus verti pačio geriausio, švariausio maisto, kurį gali pasiūlyti gamtinė žemdirbystė. Jums reikės suvalgyti mažiau, bet jausitės sotus, sveiki ir energingi.

Kokiu būdu parduodamos daržovės?

Daržovės parduodamos krepšelių principu. Daržovių krepšelis – tai mūsų ūkyje auginamų sezoniškų daržovių, uogų ir prieskoninių augalų rinkinys, pristatomas vieną kartą per savaitę. Pirkėjo pageidavimu į krepšelį gali būti įdedama ir laukinių valgomų augalų. Paprastai mūsų Žaliasis sezonas prasideda balandį ir tęsiasi iki lapkričio mėnesio. Vėliau seka Sandėliukų sezonas, kurio metu siūlome rūsyje ir sandėliukuose sukauptus produktus: daržoves, įvairius mūsų pagamintus raugintus ir džiovintus produktus.

Žaliuoju sezonu tiekiame prenumeratos krepšelius ir epizodinius krepšelius.

Prenumerata – tai augintojo ir valgytojo sutartis, prisiimant abipuses atsakomybes, nuolaidas ir rizikas. Augintojas – tai Kitokio Daržo ūkis, auginantis daržoves, uogas, vaisius ir prieskoninius augalus remdamasis gamtinės žemdirbystės principais. Valgytojas – mūsų produkcijos pirkėjas ir naudotojas. Augintojas įsipareigoja atsakingai užauginti savo produkciją ir produkcijos krepšelius pristatyti į sutartą vietą. Valgytojas – įsipareigoja per prenumeratos vieną dalį nupirkti ne mažiau kaip už 120 € augintojo produkcijos. Esant pastoviems ryšiams tarp augintojo ir valgytojo, imame pažinti vieni kitus, galime lanksčiau prisitaikyti prie poreikių ir galimybių. Augintojui lengviau planuotis asortimentą, mažiau laiko ir energijos išeikvojama logistikai. Prenumeratoriai gauna šviežiausiai nuskintas ar surinktas daržoves, įdedami įvairūs priedai, dovanėlės ir siurprizai.

Epizodiniai krepšeliai – skirti norintiems paragauti mūsų produkcijos prieš tampant prenumeratoriais arba tiems, kurie gali pirkti tik kartas nuo karto. Užsiregistruokite ir jums bus išsiųstas artimiausio krepšelių vežimo pasiūlymų elektroninis laiškas su pristatymo maršrutais.

Laukiniai valgomi augalai

Valgomų augalų yra tiek daug, kad jie galėtų mus išmaitinti ir be daržo. Laukiniai augalai galėtų mus ženkliai išmaitinti ir be kultūrinių augalų. Prie jų turint aliejaus ir truputį miltų - išgyventume ilgai.

Nežinau, kodėl kartais žmones ištikdavo badas. Mūsų krašte sunkiau tik žiemą.

Sodo ir daržo gėrybės palyginus su laukinių augalų duotybėmis yra tik pastarųjų skiedinys. Bioaktyviųjų ir maistinių medžiagų laukiniuose augaluose yra dešimtimis kartų daugiau, nes jie gyvena nuolatinės konkurencijos ir simbiozės sąlygomis. Jų simbiozė – tai pasikeitimai abipusiai naudingais dalykais su bakterijų ir mikro ir makro grybų armija. Be to laukiniai augalai yra veikiami visos ekosistemos. Įvairių augalų šakniaplaukių tinklas dirvožemyje ne tik konkuruoja, bet ir bendradarbiauja. Gamtiniame darže bandoma imituoti laukinių augalų sąlygas, todėl šios daržovės maistingesnės už tradiciškai auginamas. Tačiau gamtinis daržas nepranoks natūralios gamtos.

Papildę savo racioną laukinukais gausime ir tokių medžiagų, kurios žmogui būtinos, kad būtų sveikas tam tikro klimato sąlygomis. Afrikiečiams reikia citrusinių vaisių ir bananų, o mums – garšvų, kiaulpienių, varnalėšų šaknų ir šermukšnių. Trumpai tariant, turime pirmenybę teikti žemiečiams.

Idėjos, kaip skaniai suvalgyti laukinę egzotiką čia. Laukinukų bus įdėta, jei pasirinksite Krepšelį, mūsų nuožiūra su daržovėmis, uogomis, prieskoniais ir laukiniais valgomais augalais arba galėsite įsidėti patys iš Papildomų dalykų sąrašo.

Koks daržovių krepšelių asortimentas?

Į daržovių krepšelius, pakuojamus pagal mūsų nuožiūra įeis 5-8 skirtingi komponentai iš to kas bus tuo metu užaugę mūsų darže ir dalis laukinių valgomų augalų (jei pasirinksite tokį krepšelių tipą). Jei pasirinksite krepšelį susikrauti patys, jį susidėliosite pagal mūsų pasiūlytą sąrašą, bet nemažesnį koks bus nurodytas pasiūlyme.

Mes auginame: Daržovių, uogų ir prieskoninių augalų kainynas.

Mes prirenkame: Laukinių valgomų augalų kainynas.

Kur ir kada pristatomi daržovių krepšeliai?

Daržovių krepšelių pristatymo maršrutai ir grafikai bus paskelbti ir suderinti su prenumeratoriais po prenumeratos registracijos.

Nuo balandžio pradžios prenumeratoriams kas savaitę siųsime pasiūlymų/užsakymų laišką, į kurį atsakydamas arba užpildydamas skaičiuoklės dokumentą prenumeratorius patvirtins, kad tą savaitę perka krepšelį.

Eigoje galimi įvairūs paderinimai:

 • galima keisti vietą ir laiką pagal mūsų grafiką;
 • galima susitarti, kad krepšelį pasiims pirkėjo atsiųstas kitas žmogus;
 • galima pasinaudoti LP Express daikto pasaugojimo paslauga individualiai sutarus dėl konkretaus paštomato (atkreiptinas dėmesys - karštomis dienomis daržovėms paštomate nėra palankios sąlygos; raginame atsiimti kuo greičiau). Pasaugojimo paslaugos kaina nėra įtraukta į krepšelio kaina, t.y. apmoka papildomai pirkėjas (1,45 € - 1,73 €).

Svarbu, kad apie maršruto patikslinimus informuotumėte elektroniniu paštu, telefonu ar SMS ne vėliau kaip likus valandai iki mums atvykstant.

Per vieną prenumeratos dalį yra apie 15 palankių derliui savaičių, todėl pirkėjui nupirkti produkcijos už 120 € nebus sudėtinga. Galima pirkti didesnį krepšelį, negu 12 €. Krepšelio kaina vis bus atimama iš prenumeratos sumos. Pasibaigus 120 € sumai, jus ir toliau galėsite pirkti.

Jei atsitinka taip, kad buvo sutarta dėl konkretaus krepšelio ir mes jį atvežėme pirkėjui, o pirkėjas taip ir neatvažiavo jo pasiimti, krepšelio kaina nuskaičiuojama iš pirkėjo sąskaitos.

Kas sudaro daržovių kainą?

Bazinis pamatas
45%

Auginimo sąnaudos
40%

Pristatymas
15%

Bazinis pamatas

Tai mūsų sodyba, kuriamas daržas, remiantis ekosistemos dėsniais, mūsų žinios, patirtis, darbų planavimas, įvairovės komponavimas, sėklų pirkimas, daigų auginimas.

Auginimo sąnaudos

Kasdieninė augalų priežiūra nuo sėjos iki derliaus nuėmimo, mulčio pasigaminimas, mulčiavimas, ravėjimas, pridengimas pasitaikius šalnoms, reikalui esant kenkėjų nurinkimas ir panašus kruopštus rankų darbas. Čia technika neįmanoma. Net ir vejapjovės atsisakoma, nes ji naikina naudingus vabzdžius ir kitus gyvūnus.

Pristatymas

Krepšelių pristatymo kelionės ir laiko kaštai.

Kiek kainuoja savaitinis daržovių krepšelis?

  Krepšeliai, pakuojami mūsų nuožiūra Krepšelį, pagal pasiūlymų sąrašą susideda pirkėjas Visais atvejais 12 € yra mažiausia suma už daržoves. Pagal galimybes bus pateikti papildomų dalykų pasiūlymai, kuriuos galėsite pasirinkti savo nuožiūra
Prenumeratos krepšeliai 12 € 12 € + 3 €
priemoka už sudėtingesnį pakavimą
Epizodiniai krepšeliai 15 €
daržovių dedama už 12 € + 3 € priemoka
18 €
12 € už daržoves + 3 € priedas už sunkesnį pakavimą + 3 € priemoka

Krepšelių prenumeratorius – Kitokio Daržo ūkių bendruomenės narys

 • Prenumeratoriai tampa mūsų auginamos produkcijos kokybės sertifikuotojais. Jie gali lankytis ūkyje, matyti kaip auginama, sekti auginimo kokybę.
 • Bendruomenės nariai, paskirdami vieną kitą dieną patalkinimui mūsų ūkyje, iš augalų gauna ne tik tiesioginę naudą – jų derlių, bet ir geras emocijas prisiliečiant prie jų auginimo. Darbas darže, atitrukus nuo miesto šurmulio, yra puikus poilsis malonių kvapų ir gamtos garsų apsuptyje.
 • Talkinti Kitokio Daržo ūkyje galima pavieniui ir su šeima.
 • Bendruomenės nariui prisidėjus prie Kitokio Daržo ūkio darbų atlikimo, tolimesni prenumeratos dalies daržovių krepšeliai tampa pigesni.
 • Užsimezgus abipusėms ryšiams tarp augintojų ir valgytojų, išvengiame sausos komercijos. Mums, augintojams, patinka atsakingai auginti žmonėms, kurie tampa mūsų bičiuliais.

Daržovių krepšelių prenumeratos variantai

Prenumerata – tai valgytojo ir augintojo abipusė sutartis. Valgytojas įsipareigoja per vieną prenumeratos dalį nupirkti produkcijos ne mažiau kaip už 120 €, o augintojas įsipareigoja be chemikalų užauginti maistinėmis savybėmis turtingas daržoves ir pristatyti į sutartą vietą.

Žaliojo sezono prenumeratą sudaro dvi dalys:

 • Pirmoji dalis yra nuo balandžio 1 d. iki liepos 15 d. Prenumerata pradedama nuo kovo 1 d.
 • Antroji dalis nuo liepos 15 d. iki spalio pabaigos. Prenumerata pradedama nuo liepos 1 d.

Pasirinkite vieną iš prenumeratos apmokėjimo variantų:

 • 1 variantas. Visa prenumerata. Sumokama 120 €.
 • 2 variantas. Prenumerata su užstatu. Įmokamas 20 € užstatas, kuriuo bus galima atsiskaityti tuomet kai bus nupirkta produkcijos už 100 €.

Susijusios nuorodos